איציק וניסני אינם קרובי משפחה אך חולקים אותו שם משפחה חדד שמשמעותו עובד במתכת.

איציק עוסק בצורפות שמונה עשרה שנים. שלוש עשרה שנים מתוכן כמורה. יש לו תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה לימודי תראפיה באומנות במדרשה בבית ברל והסמכה להוראה ממשרד החינוך. לנתניה הוא הגיע לאחר שהשתתף ביריד אמנים במדרחוב, התאהב בעיר פתח בה את הגלריה השלישית על הצוק ונשאר לגור בה. כמו כן הוא הקים את הסדנא במכללת הרמלין ושימש בה כמרצה לצורפות ועיצוב תכשיטים במשך שש שנים.

בינואר 2009 הוא פתח סטודיו באזור התעשייה החדש של נתניה. בו הוא מקיים סדנאות לתכשיטנות ולצורפות ועכשיו ביחד עם ניסני חדד הרחיבו והקימו סטודיו חדש בסמוך לישן. הסטודיו בנוי להכיל קבוצות של משתתפים ברמות שונות, כאשר בכל קבוצה משתתפים לא יותר משישה איש, דבר המאפשר יחס אישי לכל תלמיד.

ניסני חדד הוא דור שלישי לצורפים ( האחים חדד ) ממשפחת חדד הידועה כצורפי כסף יודאייקה וכלי כסף. הוא ינק את הצורפות בילדותו, הגיע לנתניה כמדריך ועכשיו נשאר כשותף.

מי המשתתפים בסדנאות?
שליש מנתניה ושני שליש מכל הארץ מחיפה ועד מודיעין. מרבית המשתתפים לומדים צורפות כתחביב. הם נהנים מכל רגע והשעורים כאן הם אהבה ותרפיה. אנשים יוצרים והתמורה היא מיידית. יש סיפוק וגאווה ביצירה. מעטים באים כדי לרכוש מקצוע.

מה לומדים פה?
צורפות שהיא אחד המקצועות העתיקים בעולם. לומדים טכניקה לעבודה עם מכשירים במתכות כמו כסף וזהב. זה לא קורס לתכשיטנות זה צורפות נטו. זו עבודת יד עם מתכות: ניסור, הלחמה פצירה. אנחנו משבצים אבני חן ומלמדים למי שמעוניין פילגרן שהיא צורפות תימנית. ישנו גם קורס להכנת מודלים בשעווה.
כל אחד יכול ללמוד?

כן. לא צריך ידע מוקדם ואפשר להתחיל מאפס